اطلاعیه کارآفرینی
آبان ۲۲, ۱۳۹۷
کمیته تخصصی شورای گسترش آموزش عالی با تاسیس ۹ مرکز جدید آموزش علمی کاربردی موافقت کرد
آبان ۲۳, ۱۳۹۷

سامانه ملی کارآموزی

قابل توجه دانشجويان گرامی :

 

براساس بخشنامه شماره ۴۵۰۵۷/۹۶/م مورخ ۹۶/۱۰/۱۰ به منظور نظارت دقیق و مستمر بر پروسه کارورزی دانشجویان علمی کاربردی، از این پس دانشجویان درخواست کارآموزی خود را باید در این سامانه ثبت نمایند.

* دانشجويانی که درخواست کارآموزی خود را در سامانه ثبت کرده‌اند، نسبت به تکمیل فرآیند جایابی دوره کارآموزی اقدام نمایند. 

توجه : قبل از ورود به سامانه، فایل راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دریافت کرده و حتماً مطالعه نمائید :

 

pic2018115919420

 

 

آموزش ثبت نام در سامانه ملی کارآموزی

ثبت نام افراد حقیقی و یا دانشجویان

پس از ورود به صفحه ی اصلی سایت کارآموزی با انتخاب گزینه ثبت نام دانشجو یا اشخاص حقیقی، فرمی شامل اطلاعات شخصی از جمله کد ملی و ایمیل ظاهر میشود. در این سامانه ایمیل دریافتی به عنوان کد کاربری شخص برای ورود به سامانه می باشد و  علاوه بر آن در زمان فراموش کردن کلمه ی عبور، امکان بازنشانی کلمه عبور جدید از طریق این ایمیل صورت میگیرد.

ورود به سامانه

پس از ثبت نام در سامانه با انتخاب گزینه ورود به سامانه و وارد کردن ایمیل و کلمه عبور خود وارد کارتابل اختصاصی خود می‌شوید.

فراموشی کلمه عبور

اگر کلمه عبور خود را فراموش کرده اید پس از انتخاب گزینه ورود به سامانه، لینک کلمه عبور را فراموش کرده ام را انتخاب و با وارد کردن ایمیل خود بر روی کلید بازیابی کلمه عبور بزنید.

پس از زمانی کوتاه ایمیلی حاوی اطلاعات لازم برای تعریف کلمه عبور (پسورد) جدید به نشانی ایمیل شما ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که مدت اعتبار این ایمیل ۲۴ ساعت می‌باشد.

کارتابل دانشجو

پس از ورود به سامانه و انتخاب گزینه کارتابل دانشجو دو گزینه کارآموزی و گزارش مالی را مشاهده می‌کنید. با انتخاب گزینه کارآموزی کلیدی تحت عنوان درخواست کارآموزی جدید ظاهر می‌شود. با کلیک بر روی ان فرم درخواست کارآموزی برای شما باز خواهد شد.

پس از پر کردن فرم و زدن کلید ثبت درخواست، ضمن دریافت پیام موفقیت آمیز بودن دریافت اطلاعات و بسته شدن پنجره فرم، جدولی شامل مشخصات درخواست شما ظاهر خواهد شد.

شما تا زمان تایید درخواست کارآموزی خود توسط دانشگاه امکان ویرایش درخواست کارآموزی خود را خواهید داشت و لازم است با مراجعه مدام به کارتابل خود، آخرین وضعیت درخواست خود را مشاهده نمایید.

مراحلی که درخواست کارآموزی شما طی می‌کند:

۱٫ ثبت درخواست کارآموزی توسط دانشجو

۲٫ تائید یا عدم تائید درخواست توسط مسئول کارآموزی دانشگاه

در صورت عدم تایید درخواست، امکان ویرایش درخواست برای شما فعال و اشکالات گرفته شده توسط مسئول کارآموزی دانشگاه در فرم درخواست شما ظاهر خواهد شد که باید بر اساس موارد ذکر شده اطلاعات درخواست خود را تصحیح و بروز رسانی نمایید.

۳٫ پس از تائید درخواست کارآموزی توسط مسئول کارآموزی دانشگاه، وضعیت درخواست شما تغییر و امکان جایابی برای شما فعال می‌شود. برای ارائه درخواست جایابی به نکات زیر توجه فرمایید.

ممکن است در وهله اول با انتخاب کلید جایابی مرکز برای رشته و گرایش مورد نظر شما موجود نباشد. از این رو می توانید با مراجعه به لینک درخواست کارورزی ، درخواست ایجاد ظرفیت را ثبت نمایید. در این صورت طی کوتاه ترین زمان با شما تماس گرفته و در خصوص ایجاد ظرفیت اقدام خواهد شد خواهد شد.

۴٫ انتخاب محل کارآموزی توسط دانشجو

۵٫ پذیرش درخواست جایابی  

۶٫ پرداخت هزینه کارآموزی توسط دانشجو (توجه داشته باشید که این هزینه در وجه سامانه میباشد . 

توجه:  دانشجو حداکثر، ۷۲ ساعت مهلت برای پرداخت هزینه و قطعی کردن جایابی خود خواهد داشت و در صورت اتمام مهلت فوق، مدیر سامانه امکان لغو جایابی فوق و ارائه آن به سایر متقاضیان را خواهد داشت.

۷٫ صدور معرفی نامه آنلاین دانشجو توسط سامانه 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*